Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uzávěra Cihelní

23. 5. 2009

 

 Prodloužená Místecká roste. Uzavře se Cihelní

 

Ostrava - Nejedna stavba v Ostravě musela být zastavena kvůli chybějícím financím. Nepříznivá doba však zatím netrápí budování dálničního přiváděče – Prodloužená Místecká. Ten tak roste dál.

Ohroženou stavbu dálnice D 47 chce stát zachránit půjčkou od Evropské investiční banky. Ostravané by se tak čistě po autostrádě měli dostat až do Prahy zřejmě ještě letos na podzim.

Pro každou dálnici jsou však důležité také přiváděče, které na ni řidiče navedou. Jedním z nejdůležitějších pro D 47 je z tohoto pohledu Prodloužená Místecká. Zhruba dva a půl kilometru dlouhý přiváděč totiž napojí na dálnici rozsáhlou oblast Frýdecko-Místecka a také svede řidiče z autostrády do centra Ostravy.

„Práce jdou podle plánu. Po dlouhé zimě nám nyní přeje počasí a stavba pokračuje vpřed,“ sdělil Deníku Michael Dibon, vedoucí projektu ze společnosti Metrostav. „Přidělené peníze pro tuto stavbu na letošní rok zatím máme, takže je postupně podle harmonogramu čerpáme,“ doplnil. V nedávné době byly v rámci této stavby například provedeny demolice starých domů pod mostem ulice Českobratrské. Nejviditelnější je pak čilý stavební ruch kolem frekventované ulice Mariánskohorské v Přívoze, kde jsou i částečná dopravní omezení. Staví se zde stěžejní stavba přiváděče – mimoúrovňová kruhová křižovatka.

„Od ulice Slovenské po areál Českých drah jsou už hotovy zemní práce, začíná zde výstavba mostu přes železniční trať a také areál bývalého Ostrama. Stavějí se i pilíře mostů přes ulici Mariánskohorskou,“ přiblížil dále Michael Dibon současný vývoj stavby. Už brzy také dojde k uzávěře ulice Cihelní, kde nyní probíhají přeložky inženýrských sítí. Od pondělí 18. května až do 15. prosince příštího roku bude tato ulice uzavřena v úseku od ulice Sládkovy po ulici Zelnou.

 „Objízdná trasa povede po ulicích Sládkově, Hornopolní, Novinářské a Mariánskohorské. Bude řádně vyznačena provizorním dopravním značením,“ upřesnil Vladimír Zatloukal ze společnosti Strabag, která se na stavbě přiváděče podílí.

„Prodloužená Místecká by měla být uvedena do provozu v lednu 2011, kompletně dokončena pak bude o čtyři měsíce později,“ dodal závěrem šéf stavby Michael Dibon.

Kudy přiváděč povede?

Prodloužená Místecká naváže na dálnici D 47 v Přívoze u areálu Libros, kde už byl pro tento účel připraven násep. Pak půjde třemi složitými mostními estakádami přes železniční trať u hlavního nádraží a přes areál bývalého Ostrama. Nové mimoúrovňové křížení ve formě kruhového objezdu vznikne v místě střetu s ulicí Mariánskohorskou. Následně povede dál podél ulice Hornopolní až pod nový most ulice Českobratrské. Investorem stavby, která byla zahájena na jaře loňského roku, je Ředitelství silnic a dálnic. Dvouapůlkilometrová rychlostní komunikace by měla přijít na více než dvě miliardy korun.

 

(Převzato z Deníku)

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář